
Sikrer fire nye kontrakter
Produsent av løsninger for landstrøm og kabelhåndtering, Zinus, annonserer stolt signeringene av fire nye avtaler.
Disse avtalene omfatter et bredt spekter av regioner og sektorer, og representerer viktige fremskritt i Zinus sin strategi for global ekspansjon, skriver selskapet i en pressemelding.
Zinus tar blandt annet et skritt inn i det søramerikanske markedet. De peker på at det er et betydelig fremskritt i deres globale vekst. De skal levere, ZPP115 landstrøm kompakt enheter, til Kuldiphingh Port Facility i Surinam.
På Island har Zinus landet nok ein kontrakt. Her skal de levere manuell ladetårn på Thinganes, Island.
I pressemeldingen skriver de at det er beæret over å fortsette reisen på Island, og bidra til å nå landets ambisiøse mål for karbonreduksjon gjennom innovative ladeløsninger.
Her hjemme skal de lever ZPP115 til Odda og Risavika Havn. Med disse avtalene forsterker de Zinus sin posisjon i Norge ytterligere, skriver de.
Alle prosjektene er planlagt levert i løpet av våren og sommeren 2024.
Les også:
-
Nytt selskap vil tilby finansiering til grønn havneutvikling
Det norske selskapet Seacap ble lansert mandag med mål om å gjøre det enklere for havner å investere i utslippsfri infrastruktur.
-
Tar forskrift til etterretning
Mandag ble forskriften om nullutslipp i verdensarvfjordene offentlig. Der stilles det som ventet krav om nullutslipp for fartøy under 10.000 bruttotonn. Reaksjonen blant Hurtigbåtforbundets medlemmer er delt.
-
Bergen Havn tar grep for utslippsfri fremtid
Nytt landstrømanlegg kan redusere CO₂-utslipp med 800 tonn årlig.
-
Zinus sikrar store kontraktar i Sverige og Litauen
Zinus leverer banebrytande landstraumløysingar til Trelleborg og Klaipeda, styrkjer berekraftig maritim drift.
-
– En dobling av aktivitet
North Sea Shipping økte fra to til fire skip: – Gøy, men veldig krevende, sier administrerende direktør Geir Klepsvik.