«REM Power».
Foto: Rem Offshore
Langtidskontrakt for nybygget «REM Power»
Fartøyet vil støtte konstruksjonsfasen av Sofia Offshore Wind Park. - Det er med stor glede vi kan begynne å se resultatene av dette harde arbeidet, sier Fredrik Remøy, administrerende direktør i Rem Offshore.
- Rem Offshore/Rem Purus, er glade for å kunne kunngjøre en toårig charterkontrakt med opsjoner, med RWEs Sofia Offshore Wind Farm, for vår nybygde «REM Power», skriver Rem Offshore på sin nettside.
«REM Power» vil støtte konstruksjonsfasen av Sofia Offshore Wind Park, gi velferds- og overføringstjenester til personell for vedlikehold av eiendeler og også fungere som knutepunkt for konstruksjon og marin koordinering, med oppstart andre kvartal neste år.
- Fartøyet blir levert til rederiet fra Vard Søviknes i mai, og vi planlegger dåp i Fosnavåg sentrum før levering, sier CCO i Rem Offshore, Ronny Pål Kvalsvik, til Skipsrevyen.
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
199,-
per måned. Første måned 4,-
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Bedrift
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP