Jørn Askvik presenterte Shortsea Scehduels.
Foto: Anders Huke
Den nye tenesta skal få varer ut på sjøen: – Me skal gjera det enkelt
Under Sjøbasert Logistikk, ein blodfersk konferanse arrangert av Kystrederiene og Shortsea Promotion Center, lanserte sistnemnde den nye tenesta deira Shortsea Schedule.
Den skal gjera det enklare for vareeigarane å nytta havet som transportveg. Det er ein vareeigaranalyse, gjort av Shortsea Promotion, som har synleggjort behovet for tenesta.
– Når me avdekkjer at vareeigar slit med å finna informasjon om korleis ein kan nytta sjøvegen, då må me hjelpa dei. Me skal hjelpa dei med å betra informasjonsflyten og hjelpa dei å ta betre val. I tillegg til å hjelpa dei, kan me hjelpa bransjen og skapa ein ny salskanal for speditørane og reiarlaga, sa Jørn Askvik, representant for Shortsea Promotion Center.
Denne tenesta skal forenkla heile prosessen. Rett og slett gjera informasjon om sjølogistikk tilgjengeleg.
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
199,-
per måned. Første måned 4,-
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Bedrift
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP