Rydder i rekkene
Sammenslåing av fire selskaper, 90 millioner i frisk kapital, børsnotering og en forventet omsetning på mer enn 650 millioner kroner.
Det nye selskapet HAV Group ASA har hovedkontor i Fosnavåg og dermed samles trådene rundt konsernledelsen og hovedaksjonæren Havila Group ASA.
Konsernsjef i HAV Group ASA, Gunnar Larsen, sier til Skipsrevyen at poenget med sammenslåingen av de fire selskaper er at effekten skal bli større enn om de fortsatt var organisert hver for seg.
- Vi ser for oss synergier og symbioser, sier han i en kommentar. Det er selskapene HAV Design AS (tidligere Havyard Design & Solutions AS), HAV Hydrogen AS (tidligere Havyard Hydrogen AS), Norwegian Electric Systems AS og Norwegian Greentech AS som utgjør det nye selskapet HAV Group.
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
199,-
per måned. Første måned 4,-
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Personlig
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Skipsrevyen.no Pluss Bedrift
Du får: Skipsrevyen.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP