Øystein Valland er managing director for Fjord Energy.
Øystein Valland er managing director for Fjord Energy.

Fjord Maritime med nysatsing

Øystein Valland skal lede Fjord Maritimes nysatsing mot sjøfart og industri. - Jeg har full tro på at Fjord Energy har et enormt potensiale, sier den nyoppstartede lederen.

Publisert

Øystein Valland (43) har 25 års erfaring fra Forsvaret. De siste årene arbeidet han som sjef for Ubåttjenesten og er tidligere ubåtsjef selv. Han var i utgangspunktet ikke på jakt etter ny jobb da stillingen som leder for Fjord Maritimes nysatsing, Fjord Energy, dukket opp.

- Jeg leste meg litt opp og snakket med de tre gründerne, og da var jeg egentlig solgt. Jeg fikk et veldig godt inntrykk av miljøet her, som helt klart har blitt forsterket i løpet av uken jeg har arbeidet her, og ikke minst gløden og iveren som mine kolleger i Fjord Maritime viser, sier han til Skipsrevyen.

Fra oppdrett til skipsfart

Bli abonnent hos Skipsrevyen.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Skipsrevyen.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk