Geir Teistklub er ny havnedirektør i Molde og Romsdal Havn IKS.

Han blir ny havnedirektør

Styret i Molde og Romsdal Havn IKS har ansatt Geir Teistklub som ny havnedirektør. Ansettelsen ble vedtatt i styremøte 26. juni 2026.

Publisert

52 år gamle Teistklub kommer fra Omya Hustadmarmor-konsernet, hvor han gjennom mer enn 25 år har hatt  en rekke sentrale lederstillinger innen logistikk, kundeservice og shipping.

Han kommer nå fra  rollene som daglig leder i Omya Shipping og Director Logistics & Customer Service North Europe,  med ansvar for logistikk- og transportløsninger i flere europeiske land. 

Gjennom sin karriere har Teistklub ledet komplekse forsyningskjeder, utviklet internasjonale  transport- og shippingløsninger, forhandlet store transportkontrakter og hatt omfattende ansvar  for økonomi, sikkerhet, kvalitet og bærekraftig utvikling.

Han har også vært en sentral pådriver for  regional næringsutvikling og samarbeid mellom industri, logistikkaktører og offentlige  myndigheter. 

– Vi er svært fornøyde med å få Geir Teistklub på plass som ny havnedirektør. Han har en unik  kombinasjon av strategisk ledererfaring, operasjonell forståelse og omfattende kompetanse innen  logistikk og maritim virksomhet. Styret er overbevist om at han vil bidra til å videreutvikle Molde  og Romsdal Havn som en viktig drivkraft for verdiskaping og bærekraftig transport i regionen,  sier styreleder Ottar J. Aare. 

Teistklub ser frem til å ta fatt på oppgaven. 

– Molde og Romsdal Havn har en viktig rolle som tilrettelegger for næringsliv, grønn omstilling  og regional utvikling. Jeg ser frem til å bli kjent med ansatte, eiere, kunder og samarbeidspartnere, og til å videreutvikle havna som en moderne og attraktiv logistikk- og  transporthub for hele regionen, sier Teistklub.