Ny avtale på plass: Hilde Svendsen, CCO i Østensjø Rederi, og Ottar Mæland, COO i DeepOcean. Foto: Østensjø Rederi

Ny langsiktig kontrakt for «Edda Freya»

Østensjø Rederi og DeepOcean er enige om å forlenge kontrakten for det avanserte konstruksjonsskipet «Edda Freya».

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

– Vi er fornøyde med og ha kommet til enighet med DeeOcean om forlengelse av «Edda Freya», som har vært på kontrakt med DeepOcean siden hun ble levert i 2016. Betingelsene er gode, og avtalen bekrefter vårt lange og solide samarbeid, sier Kristian Vea, CEO i Østensjø Rederi.

– Den nye kontrakten vil ha oppstart 1. januar 2023 for en periode på 2 år samt opsjon for ytterligere forlengelse, og bygger videre på det lange og gode forholdet mellom DeepOcean og Østensjø Rederi. Utsiktene i offshore-markedet er gode, og vi ser frem til videre samarbeid om bærekraftige løsninger, sier Øyvind Mikaelsen, CEO i DeepOcean.

«Edda Freya» er et avansert konstruksjonsskip med hybrid fremdriftssystem. Skipet er designet av Salt Ship Design på Stord og bygget på Kleven Verft i Ullsteinvik. «Edda Freya» er et av tre Østensjø Rederi-skip på kontrakt på DeepOcean.