Kari Steinsbø og Ola Eriksen i Stiftelsen Nor-Fishing. Foto:Morten Halvorsen/Skipsrevyen

Stor interesse for årets messe

Utstillingsvinduet for fiskerinæringen, Nor-Fishing 2012, merker i år ekstra stor interesse fra utstillere. Flere haller er allerede fullbooket og pågangen er større enn noen gang før.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Nor-Fishing har lenge vært kjent som en internasjonal nettverksarena. I år strømmer de utenlandske utstillerne til. Flere utenlandske verft har bestilt standområde, blant annet et tyrkisk verft som er stor leverandør av båter til det norske markedet. Med over et halvt år igjen til messen skal avholdes (14-17 august) har interessen fra inn- og utland vært formidabel. Messen kan dermed gi små og mellomstore bedrifter gode muligheter til å knytte bånd opp mot tunge internasjonale virksomheter.

I tillegg til privat næringsliv vil en rekke fylkeskommuner og den danske felles-standen også i år være blant utstillerne. «Disse utstillerne gir mindre virksomheter muligheten til å være en del av noe større. Samtidig skaper de større bredde i tilbudet. Vi ser også svært positivt på at disse utstillerne velger å komme tilbake hver gang.» sier prosjektleder Kari Steinsbø i Stiftelsen Nor-Fishing.