Siste tilvekst er Bergensskipet "Jo Alm".

NIS-registeret teller nå 561 skip

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Rederne tar ikke ferie, men fortsetter å registrere skip i NIS. To nybygg fra Asia ble innført 30. juni kl. 7.00. NIS teller nå 561 registrerte skip.

66 nye skip er registrert dette halvåret, 17 av dem i løpet av juni måned. Dette er nær en dobling i forhold til tilsvarende periode i fjor. Vi må tilbake til 2010 for å se et like stort NIS.

- Bruttotonnasjen har økt i takt med antall skip, og vi noterer at den ikke har vært så høy de siste åtte årene. Dette er svært positivt. Det er bruttotonnasjen som legges på «kjøttvekten», og den teller mye når Norge skal gjøre sin stemme hørt internasjonalt, sier fungerende Registerfører ved avdeling Skipsregistrene, Ole Kamlund.

Ved utgangen av juni var bruttotonnasjen kommet opp i 14 337 108.

Jo Tankers AS fortsetter innflaggingen til NIS

Endringen i fartsområdebestemmelsene gir vind i seilene. Dette gir en økning i antall laste- og konstruksjonsskip, men Skipsregistrene ser også en pen vekst i den tradisjonelle deepsea-flåten. Alle indikasjoner går i retning av en fortsatt positiv utvikling for NIS ut 2016. Mange rederier har meldt sin interesse for fremtidig registrering.

Jo Tankers AS registrerte den nybygde kjemikalietankeren «Jo Alm» (bildet) i NIS torsdag morgen. Skipet ble bygget ved New Times Shipbuilding Company Co. Ltd., Kina og eies av selskapet Hassel Shipping 4 AS. Jo Tankers AS har ISM-driften.

Elsebeth C. Guttormsen, VP Legal hos Jo Tankers AS, forteller at det er flere årsaker til at rederiet har valgt å ha størstedelen av sin flåte, 15 av 19 skip, under NIS flagg. - Rammebetingelsene og da spesielt tonnasjeskattordningen oppleves som god. Rederiet har også erfart at NIS er ryddigere og enklere å forholde seg til enn konkurrerende flaggstater, sier Guttormsen.

Det at NIS kan benytte norske utenriksstasjoner til utstedelse av midlertidige nasjonalitetsbevis slik at skipene får originaler om bord før de forlater utenlandsk havn vektes også høyt.

- Å ha et originalt bevis om bord gir en ekstra trygghet i forhold til kopien vi mottar fra andre flaggstater, påpeker Guttormsen og legger til at tradisjon og tilknytning til Norge også er med som en del av regnestykket.

Det er ekstra hyggelig å kunne fortelle at Jo Tankers AS kommer med ytterligere 7 skip til NIS fra november i år og fortløpende frem til mars 2018, melder Skipsregistrene i en pressemedling..