Wilhelmsens Ro-Ro skip «Parsifal»
Foto: Wilhelmsen
Solid fra Wilhelmsen i første kvartal
Wilhelmsens første kvartal er god butikk for eierne. Driftsresultatet ble i første kvartal forbedret med 39 millioner dollar sammenlignet med i fjor og konsernet endte med et overskudd på 57 millioner dollar.
Samlede inntekter for konsernet var 261 millioner dollar, som er en økning på 8% sammenlignet med samme kvartal i fjor og en økning på 5% sammenlignet med fjerde kvartal.
- Våre operative virksomheter økte alle de totale inntektene for kvartalet, drevet av høyere volum og oppkjøp samt støttet av et generelt positivt global fraktmarked. Et sterkt bidrag fra Wallenius Wilhelmsen var også positivt for kvartalet, noe som gjenspeiler den gunstige tilbud-etterspørselen innen global Ro-Ro shipping, sier Thomas Wilhelmsen, konsernsjef i Wilhelmsen.
Segmentet Maritime Services fortsatte sin positive utvikling med en total