Illustrasjon: Skipsteknisk

Fiskebas Fishing Company valgte Skipsteknisk

Det spanske verftet Zamakona Yards har fått i oppdrag å bygge en ny tråler for Fiskebas Fishing Co Ltd på Shetland. Designet er av Skipsteknisk i Ålesund. 

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Den nye tråleren skal bygges i sin helhet ved anleggene til Zamakona i Bilbao.

Dette er det andre fartøyet designet av Skipsteknisk for Fiskebas Fishing Co Ltd, og skal erstatte «Antarctic II» som ble bygget i 2004. Det er også første gang et fartøy med Skipsteknisk design skal bygges ved verftet. 

Fartøyet blir 69,9 meter langt og skal ha plass til et mannskap på 14. Det er i designet lagt stor vekt på effektiv vannsirkulasjon i lastetankene. Påliteligheten til de komplette trål- og fiskehåndteringssystemene har også blitt ansett som avgjørende.

Fiskebas Fishing Company er lokalisert på Shetland og har vært en del av den britiske fiskeindustrien siden 1986.