
Erfa-konferansen utsettes
Grunnet koronatiltak og lav påmelding, har Norske Maritime Eksportører (NME) valgt å utsette sin Erfa-konferanse i Bergen.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.
Skipsrevyen hadde planer om et samarbeid med NME om å dele ut årets Ship of the Year på konferansen.
- Utdelingen av Ship of the Year går som planlagt til tross for at NME har valt å utsette konferansen, sier ansvarlig redaktør i Skipsrevyen, Gustav Erik Blaalid i en kommentar.
Han legger til at det skal skje i Bergen som planlagt.
Koronatiltak
I en uttalelse fra NME heter det blant annet:
“Vi opplever lav påmelding på grunn av koronapandemien og ikke minst den økende smittesituasjonen i Bergen. Vi har tatt en ringerunde til mange av våre medlemmer, og det viser seg at veldig mange er bekymrede og derfor ikke ønsker å reise på konferansen”. Ny dato for Erfa-konferansen er 1.-2. februar 2022.