Hovedside | Nyhetsarkiv | Tegnet kontrakt på Nor-Fishing

Tegnet kontrakt på Nor-Fishing

Prosjekt/salgssjef Trond Egil Hagnæss i Frydenbø Power. Prosjekt/salgssjef Trond Egil Hagnæss i Frydenbø Power.

Orskov Yard

Rederiene ‹‹Lending›› og ‹‹Vestøy›› har, som vi meldte om 9. august, kontrahert hvert sitt nye fiskefartøy hos Solund Verft. Båtene er av Seacon SC38 design, og skal leveres i hhv januar 2014 og i juli 2014. Frydenbø Power er valgt til å levere ABC hovedmotor type M 6 DZC til fartøyene.

Av
Bokstavstørrelse: Decrease font Enlarge font

"- Vi er stolte over å få levere hovedmotor til dette innovativet designet", sier Prosjekt/salgssjef Trond Egil Hagnæss i Frydenbø Power, og fortsetter "vi gleder oss til prosjektfasen/byggeperioden, og ikke minst til å se fartøyene på vannet."

SC38 Kystnot-fartøy, konstruert av Seacon as

- Vi har gjennomgått en lang "pre-engineering" fase med designer, verft og ikke minst rederne. Rederne er veldig opptatt av sikker og rimelig drift av sine fartøy, og en miljøvennlig profil, og det er en av grunnene til at nettopp Frydenbø ble valgt med sine ABC tier II motorer.






  • Send artikkelen til en venn Send artikkelen til en venn
  • Utskiftsvennlig versjon Utskiftsvennlig versjon
  • Vis artikkel som ren tekst Vis artikkel som ren tekst

Motta vårt nyhetsbrev












SaveOurSeafarers






Skipsfartsnæringens mest komplette leverandøroversikt.

Bestill SKIPSREVYEN her

Powered by Vivvo CMS v4.6