Nye båtmodeller
Vaagland mekaniske verksted A/S lanserer to nye båtmodeller i sin populære fiske /arbeidsbåt serie i aluminium, som fokuserer på god stabilitet og fart.
Den ene modellene er en etterspurt sjark/speedsjark og den andre en hurtiggående arbeidsbåt. Begge på 30 fot. Modellene kan tilpasses etter ønske. Designet er utviklet i bedriftens lokaler i Halsa kommune på Nordmøre .Begge modellene kan ses på vår stand 429 i hall E på Fiskerimessa i Trondheim 14.08 - 17.08.2012.
Båtmodellene er utviklet for å imøtekomme et økende krav om sikkerhet og fleksibilitet for de som arbeider i fiskerinæringene enten i mindre grupper eller alene. Båtene er laget med tanke på at de skal vare lenge og tåle en trøkk. Begge modellene har en god stabilitet, og har egenskaper som kombinerer fart og sikkerhet på en måte som gjør arbeidsdagen lettere for brukerne. Linjene på modellene gjør at båtene beveger seg lett i vannet, noe som gjør at båtene er økonomisk i drift.
Speedsjarken er 30 fot (9 meter) lang og 3,20 meter bred.
Arbeidsbåten er 30 fot (9 meter) lang og 3,20 meter bred














