Hovedside | Nyhetsarkiv | H.M Kong Harald V åpnet Nor-Fishing i Trondheim

H.M Kong Harald V åpnet Nor-Fishing i Trondheim

H.M Kong Harald V H.M Kong Harald V

Orskov Yard

H.M Kong Harald V ble ledsaget av blant annet Fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen og Fiskeridirektør Liv Holmefjord.

Av
Bokstavstørrelse: Decrease font Enlarge font

- Det har skjedd en formidabel utvikling på alle områder i fiskerinæringen. Rett nok har antall fiskere og fartøy gått kraftig ned, men teknologisk er fiskefartøyene i dag blitt imponerende effektive. Det er ikke snakk om hvor mye de kan fiske, men hvor mye de kan få lov til å fiske for at næringen skal kunne opprettholde en bærekraftig utvikling også for kommende generasjoner, innledet H.M Kong Harald V i sin tale.

Utstillingsarealet dekker i år hele 14.000 kvm med totalt 464 utstillere fordelt 259 stands.

Vi kommer tilbake med flere artikler fra Nor-Fishing i denne uken.






  • Send artikkelen til en venn Send artikkelen til en venn
  • Utskiftsvennlig versjon Utskiftsvennlig versjon
  • Vis artikkel som ren tekst Vis artikkel som ren tekst

Billedgalleri

. H.M Kong Harald V sammen med adm.dir for Nor-Fishing, Odd Berg. I bakgrunnen kan man se Ordfører i Trondheim, Rita Ottervik. H.M Kong Harald V gjorde et stopp hos Selfa Arctic og snakket med Erik Ianssen. Fiskeridirektør Liv Holmefjord overrakte H.M Kong Harald V gaver ved Skipsrevyens stand.

Motta vårt nyhetsbrev












SaveOurSeafarers






Skipsfartsnæringens mest komplette leverandøroversikt.

Bestill SKIPSREVYEN her

Powered by Vivvo CMS v4.6